Reda Žabolienė: profesionali komanda-viena didžiausių vertybių

reda_cropped

Advokatų profesinės bendrijos “Žabolienė ir partneriai METIDA” vadovaujanti partnerė, advokatė Reda Žabolienė intelektinės nuosavybės srityje dirba jau 25-erius metus. 2016 m. vienas žinomiausių ir pirmaujančių tarptautinių intelektinės nuosavybės žurnalų “Managing Intellectual Property” R. Žabolienę įtraukė į “TOP 250” pasaulyje svarbiausių moterų intelektinės nuosavybės srityje sąrašą.

Reda Žabolienė prisimena, kad METIDA pirmuosius savo gyvavimo metus pradėjo skaičiuoti nuo 1991 m. Intelektinės nuosavybės paslaugas Lietuvoje METIDA pradėjo teikti viena iš pirmųjų: “Prisimenant tuometinę situaciją Lietuvoje, šypsomės, kiek daug anuomet turėjome ryžto ir iniciatyvos. METIDOS veiklos pradžia gerokai skiriasi nuo  to, kaip profesionaliai mes dirbame šiandien. Patentinio patikėtinio veikla Lietuvos teisinėje sistemoje buvo visiška naujovė, todėl sprendimus turėjome priimti savarankiškai. Daugeliu atvejų buvome pirmieji šalyje, klientų vardu pateikę paraiškas ir prašymus intelektinės nuosavybės objektų teisiniam įsigaliojimui. Dabar METIDA skaičiuoja 25-erius metus, tačiau tai tik taškas istorijos tėkmėje, nereikia žvalgytis į praeitį ar prognozuoti ateitį, svarbiausia – veikti dabar”.

Reda sako, kad kiekvienos įmonės variklis, kuris skatina tobulėti – gera komanda: “Profesionali, o svarbiausia, darni ir veržli komanda – viena didžiausių vertybių. Mūsų kolektyvą galėčiau palyginti su šeima – vienas kitą gerbiame, padedame ir globojame. Tik turint tokius lojalius, aukštos kompetencijos ir pasiaukojančius darbuotojus galima sukurti komandą, kuri būtų vertinama bei gerbiama ir klientų, ir konkurentų. Tos degančios METIDOS darbuotojų akys gali nuversti kalnus, tik tai veda mus visus į priekį”.

Tarptautiniai teisiniai žinynai kasmet METIDAI skiria aukščiausius įvertinimus ir pripažįsta kaip vieną iš intelektinės nuosavybės teisės srityje lyderiaujančių advokatų kontorų Lietuvoje. Reda mano, kad pripažinimas ir sėkmė atsiranda tuomet kai mėgaujiesi savo veikla, o svarbiausia, nebijai susidurti su iššūkiais: “Manau, kad neįveikiamų užduočių nėra, yra tik iššūkiai, kurie skatina mus tobulėti. Taip pat linkiu nepamiršti laukti: įdomių klientų, sudėtingų išradimų ir bylų, kontoros renginių, kolegų, grįžtančių iš atostogų, ir daugybės kitų dalykų. Tik laukimas suteikia viltį ir polėkį”.