Metida | 25 mln. eurų parama prekių ženklų ir dizainų apsaugai
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
blank
25 mln. eurų parama prekių ženklų ir dizainų apsaugai

Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT) kartu su Europos Komisija 2023 metais tęsia projektą „Mažų ir vidutinių įmonių fondas“. Šis projektas skirtas suteikti finansinę paramą mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), norinčioms apsaugoti ir efektyviai valdyti savo intelektinę nuosavybę. Jei esate MVĮ, kviečiame nuo 2023 m. sausio 23 dienos teikti paraiškas kompensacijai gauti ir susigrąžinti iki 2350  Eur:

 

 

blank

 

 

Atsižvelgdama į sudėtingą įmonių situaciją, kuri susiklostė dėl COVID-19 pandemijos Europos intelektinės nuosavybės tarnyba (EUIPO) kartu su Europos Komisija (EK) ir Europos Sąjungos valstybių narių intelektinės nuosavybės tarnybomis dar 2021 metais pradėjo įgyvendinti „Ideas Powered for Business SME Fund 2021“ programą. Jos tikslas buvo prisidėti prie mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) augimo ir konkurencingumo stiprinimo, suteikiant finansinę paramą MVĮ, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę (IN). Šiais metais intelektinės nuosavybės apsaugai kompensuoti numatytas 25 mln. eur fondas.

 

2021 m. parama pasinaudojo daugiau nei 13 tūkst. įmonių

 

Nuo pat projekto pradžios beveik 13 000 įmonių pateikė prašymus finansinei paramai gauti iš 27 ES šalių. Didelis skaičius finansinės paramos prašymų buvo susiję su  prekių ženklų registravimo kaštų kompensavimu – prašyta dėl daugiau kaip 21 000 prekių ženklų ir 5 000 dizainų. Europos Sąjungos įmonės kreipėsi dėl finansinės paramos siekdamos gauti ekspertinį turimos intelektinės nuosavybės portfelio vertinimą ir jo valdymą, paprašydamos finansinės paramos dėl 841 „IP Scan“ paslaugų suteikimo. Lietuvos MVĮ pateikė 645 prašymus kompensuoti prekių ženklų ir dizainų registravimo išlaidas (629 ES prekių ženklams, 421 Lietuvos prekių ženklams, 180 nacionaliniams prekių ženklams kitose ES valstybėse, 146 bendrijos dizainams, 197 nacionaliniams dizainams registruoti, 82 prašymai susigrąžinti „IP scan“ paslaugos išlaidų dalį.

 

2021m. programa buvo itin sėkminga, todėl 2022m. EUIPO ir EK įdiegė paprastesnę ir dar lanksčiau pritaikomą versiją – MVĮ fondą, kurio tikslas išliko toks pats – teikti finansinę paramą MVĮ veiklai susijusiai su IN pridedant naujovę – kompensacijas patentų registravimui.

 

 

2022 m. parama pasinaudojo beveik 24 tūkst. įmonių

 

 

2022 metais skirtas biudžetas – 16 mln. eurų. Įmonės buvo kviečiamos kreiptis dėl dalies išlaidų kompensavimo susigrąžinant net 75 proc. prekių ženklų ar dizainų padavimo ir registracijos mokesčių nacionaliniu, regioniniu ir ES lygiu, taip pat buvo kompensuojama 50 proc. prekių ženklų ir dizaino mokesčių už ES ribų. Už intelektinės nuosavybės portfelio audito paslaugą buvo suteikiama net 90 proc. kompensacija. Pagal nustatytą terminą, naujos paraiškos turėjo būti priimamos iki 2022m. gruodžio 16 d., bet programa buvo tokia sėkminga, kad pinigai baigėsi anksčiau ir projektas galutinai sustabdytas lapkričio 29 d.

 

Per beveik metus gauta 23 710 paraiškų kompensacijai gauti. Lietuvos MVĮ aktyvumas taip pat išaugo beveik trigubai – paduotos 951 paraiškos paramai gauti. Dėl kompensacijos už prekių ženklų, bendrijos dizainų registravimo ir „IP scan“ paslaugų paduotos 927 paraiškos, dėl nacionalinių patentų registravimo – 14 paraiškų ir 19 paraiškų paduota dėl abiejų kuponų. Beveik 70 proc. paramos prašymų buvo paduota per atstovus, iš kurių 76 proc. padavė METIDA (500 paraiškų).

 

2022 metais gautas kuponas galiojo 4 mėn. su galimybe pratęsti dar 2 mėnesius, todėl procesas dar tęsiasi, bet iki metų pabaigos jau buvo išmokėta 10,1 mln. eurų. Lietuvos MVĮ gavo kompensacijų, kurių vertė 431.623 Eur, o vidutinė vienai MVĮ išmokėtos paramos suma siekė daugiau nei 660 eurų.

 

 

Pasinaudokite galimybe apsaugoti savo intelektinį turtą!

 

 

Šiemet kompensacijoms už intelektinės nuosavybės apsaugą skirta net 25 mln. eurų. Kaip ir ankstesniais metais finansavimas vyksta kuponų principu. Sumažėjo tik maksimali kompensacijos suma – „IP scan“ paslaugos gali būti kompensuojamos iki 1350 Eur, o prekių ženklų ir dizainų registracija – iki 1000 Eur. Finansavimas iš MVĮ fondo bus teikiamas kaip intelektinės nuosavybės kuponai, kuriais bus bendrai finansuojami dviejų rūšių veiksmai:

blank

 

Visu paramos procesu gali padėti pasirūpinti intelektinės nuosavybės teisinių paslaugų grupė METIDA.

Susidomėję parama kviečiami užpildyti greitą prekių ženklų registracijos formą.

Kilus klausimams, kviečiame kreiptis el. paštu: info@metida.com

Informacija apie paramą ESINT puslapyje

 

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!