Kas tai?
Įvertinimas, ar dizainas atitinka naujumo bei individualių savybių turėjimo kriterijus ir gali būti registruojamas. Taip pat atliekama ankstesnių dizainų paieška.
Kodėl to reikia?
Mūsų ekspertai įvertina dizaino tinkamumą registracijai, nustato galimas protestų rizikas bei dizaino registravimo apgynimo tikimybes protesto atveju.
Terminas
7 darbo dienos
Kas tai?
Tai – didžiausia ir tinkamiausia apsauga jūsų gaminio vaizdui. Mūsų specialistai išanalizuoja konkrečią situaciją ir pasiūlo optimaliausią dizaino registravimo strategiją. Padedame tinkamai pasirinkti gaminių, kuriems dizainas bus naudojamas, klases pagal tarptautinę Lokarno klasifikaciją. Paruošiame reikalingus dokumentus, atliekame dizaino registravimą ir administruojame visą dizaino registracijos procesą.
Kodėl to reikia?
Didžiausią ir tinkamiausią apsaugą gaminio vaizdui suteikia dizaino registracija (palyginus su kitomis alternatyvomis – autorių teisių objekto apsauga, erdvinio prekių ženklo registravimas, bei neregistruotas dizainas).
Terminas
Dizaino registravimo procedūra trunka 6 – 9 mėnesius.
Kas tai?
Mūsų specialistai stebi dizaino galiojimo terminus ir laiku informuoja apie būtinumą pratęsti galiojimą, taip pat parengia dizaino apsaugos pratęsimo dokumentus.
Kodėl to reikia?
Svarbu žinoti, kad dizainas registruojamas ir saugomas 25 metus, tačiau registraciją reikia pratęsti kartą per 5-erius metus.
Terminas
Pratęsti dizaino registracijos galiojimą būtina likus ne mažiau kaip 6 mėn. iki dizaino registracijos galiojimo pabaigos.
Kas tai?
Tai – galimos procedūros po dizaino registracijos. Mes padedame juo disponuoti: perleisti, įkeisti ar suteikti licencijas kitiems asmenims naudotis jūsų intelektine nuosavybe ar jos dalimi tam tikros teritorijos ar prekių atžvilgiu. Dizaino savininko pavadinimo arba adreso pakeitimus registruojame oficialiuose registruose.
Kodėl to reikia?
Perleidžiant, įkeičiant ar suteikiant licencijas kitiems asmenims naudotis jūsų intelektine nuosavybe yra užtikrinama galimybė gauti finansinės naudos.
Kas tai?
Mažoms ir vidutinėms įmonėms / startuoliams teikiama parama intelektinės nuosavybės apsaugai iš MVĮ fondo. MVĮ fondas „Ideas Powered for Business“ yra Europos Komisijos iniciatyva, įgyvendinama Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO), 2022 metais numatytas 16 mln. eurų fondas, o prašymus kompensacijai gali teikti visos mažos ir vidutinės įmonės įsteigtos Europos Sąjungoje. Viena įmonė gali pretenduoti net į 2250 eurų paramą. Konsultacija.
Kodėl to reikia?
Mes nuolat ieškome galimybių kaip galėtume sumažinti jūsų išlaidas intelektinės nuosavybės apsaugai.
Dizainas – tai viso gaminio ar jo dalies vaizdas, sudarytas iš gaminio ir / arba specifinių jo ornamentikos savybių – linijų, kontūrų, spalvų, formos, tekstūros ir / arba medžiagos. Dizainas padeda išskirti gaminį iš kitų, esančių rinkoje, ir suteikia jam pridėtinės vertės.
Siekiant apsaugoti šį unikalumą, rekomenduojama dizaino registracija. Ji suteikia išimtines teises į dizaino naudojimą, užkerta kelią kitiems asmenims naudotis jūsų kūriniu ir siekti turtinės naudos pasirinktoje teritorijoje.
Dizainas gali būti registruojamas ir saugomas, jeigu jis yra naujas ir turi individualių savybių. Tai reiškia, kad joks kitas tapatus dizainas iki paraiškos patentų biurui pateikimo datos nebuvo prieinamas visuomenei, o vartotojui sudarytas bendras dizaino įspūdis skiriasi nuo bet kokio kito dizaino jam sudaryto bendro įspūdžio. Dizainas laikomas tapačiu kitam dizainui tuo atveju, kai jo savybės skiriasi tik neesminėmis detalėmis. Be to, pageidaujamame registruoti dizaine negali būti panaudotas svetimas prekių ženklas, oficialūs valstybių simboliai. Gaminio vaizdas gali būti saugomas keliais būdais: kaip autorių teisių objektas, kaip erdvinis prekių ženklas, kaip neregistruotas dizainas ir kaip registruotas dizainas. Didžiausią ir tinkamiausią apsaugą gaminio vaizdui suteikia dizaino registracija.
Padėsime Jums rūpimais klausimais