Metida | Europos patentų tarnyba didina oficialius mokesčius - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
Europos patentų tarnyba didina oficialius mokesčius
Europos patentų tarnyba didina oficialius mokesčius

Kas dvejus metus Europos patentų tarnyba (EPT) peržiūri savo mokesčių struktūrą. Praėjus dvejiems metams nuo paskutiniojo mokesčių padidinimo (nuo 2020 balandžio 1 d.), Europos patentų tarnyba didina oficialius mokesčius vidutiniškai 3 proc. Palyginimui pateikiame pagrindinius už Europos patento paraiškos padavimą mokamus mokesčius ir jų procentinį padidėjimą:

 

Pagrindiniai mokesčiai

 

Europos patento paraiškos padavimo mokestis – 130 EUR (+4%)

Patentinės paieškos mokestis – 1390 EUR (2,9%)

Ekspertizės mokestis – 1750 EUR (+2,9%)

Nurodytųjų šalių mokestis – 630 EUR (+3,2%).

 

Iki 2022 balandžio 1d. paduodant Europos paraišką, pareiškėjas sutaupo 115 EUR.

 

Pareiškėjams rekomenduojama peržiūrėti turimą Europos paraiškų/patentų portfelį ir pasidomėti apie galimybes sumokėti tam tikrus mokesčius iki 2022 balandžio 1 d.:

  1. Europos paraišką po tarptautinės paraiškos padavimo (EURO-PCT paraiškos) galima pateikti nelaukiant 31 mėnesio. Tokiu būdu sutaupomi 115 EUR už vieną paraišką;
  2. Tokius mokesčius kaip ekspertizės ir nurodytųjų šalių mokesčius, kurie gali būti mokami vėliau po paraiškos padavimo, pareiškėjas gali sumokėti iki 2022 balandžio 1d.

Atitinkamai, didėja ir metinių mokesčių kainos. Pavyzdžiui, už trečius galiojimo metus – 505 EUR (+15 EUR), už ketvirtus – 630 EUR (+20 EUR), už penktus – 880 EUR (+25 EUR) ir t.t.

Atsižvelgiant į pasikeitusius mokesčius, METIDA ekspertai pastebi, kad daug ekonomiškiau  pateikti planuojamą Europos patento paraišką arba sumokėti metinį mokestį iki 2022 m. balandžio 1 d., negu vėliau. Pavyzdžiui, metiniai mokesčiai į EPO gali būti sumokėti ne anksčiau kaip prieš tris mėnesius iki termino datos. Tai reiškia, kad metiniai mokesčiai, kurie turi būti sumokėti iki 2022 birželio 30 d., gali būti mokami ir iki 2022 balandžio 1 d.

 

 

Konsultacija

 

Jeigu norėtumėte pasikonsultuoti dėl galimybės anksčiau sumokėti mokesčius arba iki 2022 balandžio 1 d. pateikti Europos patento paraišką, susisiekite su mumis.

 

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!