Metida | Įmonės pavadinimas ir jo apsauga - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
įmonės pavadinimas
2024 01 22
Įmonės pavadinimas ir jo apsauga

Jeigu verslas prasideda nuo išskirtinės idėjos, tai vartus konkrečiai su verslu susijusiai veiklai atidaro įmonės (juridinio asmens) įsteigimas. Prieš įsteigiant įmonę svarbu apgalvoti būsimos įmonės veiklą, parinkti jai tinkamiausią teisinę formą, parengti reikalingus dokumentus, sugalvoti išskirtinį jos pavadinimą. Įmonės steigimas be pavadinimo yra neįmanomas.

 

Įmonės pavadinimas

 

Pirmas dalykas, kurį apie Jūsų verslą sužinos potencialūs klientai, investuotojai ar būsimi verslo partneriai – juridinio asmens pavadinimas. Verta pasistengti, kad šis būtų originalus, išskirtinis, sužadintų teigiamas emocijas, paliktų ilgai išliekantį įspūdį. Rekomenduojama, kad pavadinimas būtų trumpas, lengvai rašomas, skaitomas, tariamas. Tokį pavadinimą įsiminti lengva ir patogu.

 

Įmonės pavadinimo patentavimas (registravimas)

 

Įmonės pavadinimas registruojamas Juridinių asmenų registre. Prašymas dėl įmonės pavadinimo registravimo pateikiamas Registrų centrui. Tai galima padaryti elektroniniu būdu Registrų centro klientų savitarnoje arba į Registrų centrą atvykus fiziškai, jo klientų aptarnavimo padalinyje. Gavęs prašymą, Registrų centras atlieka būtinas patikros procedūras. Nesuradus kliūčių, pavadinimas įregistruojamas. Jeigu viskas atliekama tinkamai, pagal nustatytus reikalavimus, pavadinimas į registrą įrašomas per vieną darbo dieną. Kad procesas būtų greitas ir efektyvus, verta tuo pasirūpinti iš anksto – įvertinti ar pavadinimas nepažeidžia teisės aktais jam nustatytų reikalavimų.

 

Pavadinimui taikomi reikalavimai

 

Įmonės pavadinimas gali būtų neregistruojamas, jeigu:

 

1) Pavadinimas atitinka kitą Juridinių asmenų registre paskelbtą įmonės pavadinimą. Renkant įmonės pavadinimą galima patikrinti ar toks pat pavadinimas jau nėra registruotas. Įmonių pavadinimai skelbiami viešame Juridinių asmenų registre. Atkreipkite dėmesį, kad pavadinimas negali kartotis nei įregistruotų įmonių pavadinimų, nei laikinai jame įtrauktų pavadinimų sąrašuose.

 

2) Pavadinimas atitinka ar yra panašus į jau egzistuojantį prekių ženklą, saugomą Lietuvos, Europos ar pasauliniu lygiu. Ypač tai aktualu, jeigu veiklą planuojate vykdyti tarptautiniu mastu. Pavadinimo panašumą į jau egzistuojančius saugomus prekių ženklus taip pat galima patikrinti viešai prieinamose duomenų bazėse, dar prieš pradedant įmonės pavadinimo registravimo procedūrą.

 

3) Pavadinimas prieštarauja viešajai tvarkai, gerai moralei, teisės aktams, yra įžeidžiantis, klaidina visuomenę. Sudarant pavadinimus turi būti laikomasi lietuvių bendrinės kalbos normų ir kitų teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

 

Įmonės pavadinimo lietuviškumas

 

Nors šiuo metu Lietuvoje egzistuoja daugybė įmonių pavadinimų įvairiomis užsienio kalbomis, oficialiai teisės aktai registruoti leidžia tik tuos pavadinimus, kurie atitinka lietuvių kalbos žodžių sudarymo taisykles. Šio reikalavimo įgyvendinimo mechanizmas kol kas veikia neefektyviai, dėl to lietuvių kalbos sergėtoja Valstybinė kalbos inspekcija kasmet rengia Gražiausių įmonių pavadinimų konkursą. Jo metu renkami originaliausi lietuviški įmonių pavadinimai. Tokiu būdu siekiama skatinti įmonių savininkų atsakingumą ir sąmoningumą rinktis pavadinimus lietuvių kalba, kartu parodyti, kad ir lietuviški įmonių pavadinimai gali būti konkurencingi tarptautinėje rinkoje.

 

Rimtas dėdė

 

Praeitais metais gražiais lietuviškais įmonių pavadinimais pripažinti ir apdovanojimus gavo tokie pavadinimai kaip: “Atradimų skrynia“, „Jūra laše“, „Katės akis“, „Namisėda“, „Rimtas dėdė“, „Spyglenė“, „Vėjo pamušalai“, „Vienas namuose“, „Žiniukų mokyklėlė“, „Dailidė genys“, „Antaninis obuolys“, „Pasaka delnuos“, „Padangių nuotykiai“, „Šildau šaldau“, „Bitės batai“, „Ant saldžių debesų“, „Kaip gerai“, „Broliai moliai“, „Minties pirkliai“, „Pilnas šaukštas“, „Skaičių kelionė“, „Sotukai“. Valstybinė lietuvių kalbos komisija atskirai nominavo pavadinimą „Jūra laše“. Savo balsą gražiausiam pavadinimui galėjo atiduoti ir žmonės. Šių sprendimu nugalėjo pavadinimas „Rimtas dėdė“.

 

Pavadinimas ir logotipas

 

Kuriant įmonės pavadinimą dažnai iš karto parengiamas ir jo logotipas (prekių ženklas). Nors įmonės pavadinimas gali būti prekių ženklo dalimi (prekių ženklas ir juridinio asmens pavadinimas gali sutapti), tačiau teisiniu požiūriu tai yra skirtingi savarankiški objektai, kurių apsauga skiriasi. Įregistravus įmonės pavadinimą, prekių ženklo apsauga automatiškai jam nėra taikoma. Tam reikalinga atskira prekių ženklo apsaugos procedūra. Taip pat kartu su įmonės pavadinimu nėra registruojamas logotipas. Logotipo patentavimas (registravimas) atliekamas, kai prašymas dėl jo registravimo pateikiamas Valstybiniame patentų biure.

 

Įmonės steigimui ir prekių ženklų registracijai skiriamas laikas ir finansai gali nepagrįstai išaugti dėl steigėjo žinių ar patirties trūkumo. Dėl to prieš atliekant reikalingus veiksmus, rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie išmano visas reikalingas įmonės ir jos prekių ženklo apsaugos procedūras, kurios yra būtinos kiekvienai naujai steigiamai įmonei, kad jos veikla būtų apsaugota efektyviai. Neregistravus prekių ženklų rizikuojama prarasti investuotas lėšas, klientus, reputaciją.

 

Pritrūko informacijos?

 

 

Skaitykite daugiau apie prekės ženklo registraciją bei logotipo apsaugos reikšmę verslui. Sekite mus socialiniuose tinkluose ir gaukite naujausią informaciją apie prekių ženklų registraciją bei įvairias kompensacijas.

 

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!