Metida | Išradimo patentavimas - Metida paslaugos išradėjams
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL

Išradimo patentavimas

Paskubėk apsaugoti savo išradimą! Lietuvoje
Patentas – išradimo teisinės apsaugos forma.
Apsaugokite savo išradimą dabar ir ateityje Jūsų patentas pritrauks investicijas, blokuos konkurentus, sustiprins reputaciją ir padidins pajamas!
Norite sužinoti ar jūsų kuriamas produktas patentabilus?
Trumpai aprašykite savo idėją ir mes įvertinsime bei pasiūlysime
tinkamiausią intelektinės nuosavybės apsaugos kelią!
Birutė Dauderienė
Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė.
KREIPKITĖS
Patentavimo paslaugų
kainų skaičiuoklė:
Pasirinkite teritoriją:
Lietuva Europa
Pasirinkite paslaugą:
Analogų paieška Išradimo aprašymas Paraiškos padavimas
Išradimas yra techninis sprendimas, kuris gali būti apsaugotas patentu,
jeigu atitinka šiuos kriterijus:
blank Naujumą
blank Išradimo lygį
blank Pramoninį pritaikomumą
blank Kas lemia patento kainą?
blank Išradimo apimtis

Kai kurių šalių tarnybose tai, kiek kainuoja patentavimas paduodant paraišką, priklauso nuo išradimo aprašymo lapų skaičiaus. Pavyzdžiui, Europos patentų tarnyboje mokestis už kiekvieną 36 ir virš einantį lapą yra 16 EUR.

Išradimo apibrėžtis nustato patento suteikiamos teisinės apsaugos ribas, kuri išdėstoma atskirais punktais. Daugelyje tarnybų paraiškos padavimo kaina išauga, jeigu išradimo apibrėžties punktų yra daugiau negu 15. Pavyzdžiui, Lietuvoje už kiekvieną virš 15 einantį punktą yra mokamas papildomas mokestis, Europos patentų tarnyboje taip pat apibrėžties punktų mokestis turi būti mokamas už kiekvieną virš 15 einantį Europos patento paraiškos apibrėžties punktą, kuris yra 245 EUR, o už kiekvieną virš 50 einantį punktą kaina išauga iki 610 EUR.

blank Ekspertizė

Patentavimo kaina mažesnė šalyse, kuriose neatliekama esminė ekspertizė, pvz., Lietuvoje, Latvijoje, nes nemokamas ekspertizės mokestis ir greičiau išduodamas patentas.

blank Vieningumo kriterijus

Patentavimo kaina gali gerokai padidėti ir tada, kai išradimai neatitinka vieno iš kriterijų – vieningumo kriterijaus. Tokiu atveju ekspertas atlieka paiešką tik pirmajam išradimui ir pasiūlo pateikti atskirą(as) patento paraišką(as) kitiems išradimo objektams.

blank
blank
blank Klaidų taisymas

Negalima nepaminėti ir įvairiausių netikslumų aprašyme, neteisingai pateiktų brėžinių arba klaidų, pateikiant pareiškėjo arba išradėjų duomenis. Tokio taisymo kaina – mokestis patentiniams patikėtiniams, o kartais ir valstybinė rinkliava.

blank Greitis

Kainą taip pat gali sumažinti prašymas pagreitintai atlikti patentinę paiešką ir ekspertizę. Tokiu atveju yra išvengiama kai kurių procedūrinių pranešimų, be to, sutaupoma laiko.

blank Europos patentas

Bene vienas brangiausių yra Europos patento gavimas, kurio kainą sudaro paraiškos padavimas, patentinė paieška, ekspertizė ir patento išdavimas. Tačiau labiausiai kaina išauga įteisinant išduotą patentą Europos Patentų konvencijai priklausančiose šalyse. Išduoto Europos patento išplėtimo procedūra kiekvienoje šalyje priklauso nuo nacionalinių teisės aktų. Didžiausią kainos dalį sudaro vertimai, viso aprašymo arba tik apibrėžties, į pasirinktos šalies kalbą. Kitą kainos dalį sudaro prašymas registruoti ir publikuoti Europos patentą šalies duomenų bazėje.

blank Metiniai mokesčiai

Metiniai mokesčiai užima didelę dalį visos patentavimo kainos. Patentas gali galioti 20 metų ir, norint palaikyti jo galiojimą, kiekvienais metais, kiekvienoje pasirinktoje šalyje mokamas metinis mokestis.

Patentas
tai technologijos kūrėjo intelektinės nuosavybės įtvirtinimas. Patentas užtikrina teisinį išradimo materializavimą, kuris apima:
blank
Marketingą
blank
Licencijas
blank
Komercializavimą
blank
Pajamas
Patentas suteikia išradimo savininkui išskirtines teises:

teisę leisti arba drausti kitiems asmenims naudoti išradimą:

 • gaminti,
 • naudoti,
 • siūlyti parduoti,
 • parduoti,
 • importuoti,
 • eksportuoti

turi teisę drausti jo teises pažeidžiančių prekių importą ar eksportą

blank
Teisė į patento paraišką ar patentą gali būti:
blank
įkeista ar areštuota
blank
perduota
blank
licencijuota
Teritorinė išradimų apsauga
blank
Nacionalinis patentas:
patento paraiška paduodama pasirinktoje šalyje, išduotas patentas galioja tik pasirinktos šalies teritorijoje
Tarptautinė paraiška:
patento paraiška paduodama į Pasaulinė Intelektinės nuosavybės organizaciją (PINO) pagal Tarptautinės kooperacijos sutartį (PCT sutartis). PINO atlieka patentinę paiešką ir gaunama nuomonė apie išradimo patentabilumą. Pasirenkamos tolesnio patentavimo teritorijos.
Regioninis patentas:
patento paraiškos paduodamos į regionines patentų tarnybas, priklausomai nuo dominančių šalių, pvz. Eurazijos patentų tarnybą, Europos patentų tarnybą ir kt. Patento paraiškos nagrinėjimas vyksta atitinkamoje regioninėje tarnyboje. Išduotas patentas įsigalioja šalyse pagal regioninių tarnybų konvencijų reglamentuojančią tvarką. Pvz. Eurazijos patentas gali įsigalioti 8 šalyse, Europos patentas – 40 šalių.
Mes su Jumis susisieksime!

  Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

  blank

  Palauk! Dar neišeik...

  X

  Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!