Metida | Prekės ženklo registracijos šalys: kaip pasirinkti? - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
prekės ženklo registracijos šalys
Kaip pasirinkti prekės ženklo registracijos šalį?

Vienas svarbiausių sėkmingo verslo etapų – išskirtinio prekių ženklo kūrimas ir vystymas. Siekdami konkurencinio pranašumo, skiriate tam savo laiką, idėjas, investuojate pinigines lėšas. Finansinę grąžą garantuoja tik apsaugotos investicijos. Prekių ženklas saugomas jį registruojant. Prieš registruodami prekių ženklą turite apsispręsti, kokiose šalyse planuojate vykdyti veiklą ir kur jį registruosite.

 

Prekės ženklo registracijos šalys: kur registruojami prekių ženklai?

 

Priklausomai nuo to, kokiose šalyse planuojama verslo veikla, prekių ženklai gali būti registruojami skirtingų valstybių nacionalinėse institucijose arba tarptautinėse organizacijose, kurios yra atsakingos už prekių ženklų registraciją. Šiais atvejais taikomos skirtingos prekių ženklo registracijos procedūros – nacionalinė, Europos Sąjungos arba tarptautinė. Visos šios trys prekių ženklų registracijos sistemos gali būti taikomos kiekviena atskirai arba gali viena kitą papildyti.

Prekių ženklų registracijai galioja geografinė apsauga. Tai reiškia, kad jie yra saugomi ir ginami tik toje šalyje, kurioje yra užregistruoti. Prieš teikdami paraišką dėl prekių ženklo registracijos, turite apsispręsti dėl verslo plėtros į kitas šalis. Veiklos perspektyvas įvertinkite bent 5 metus į priekį. Itin svarbu tinkamai pasirinkti prekės ženklo registracijos šalis. Prekių ženklas turėtų būti registruojamas tose valstybėse, kurių teritorijose planuojate verslą.

 

Nacionalinė prekių ženklo registracija

 

Jeigu veiklą planuojate vykdyti vienoje ar keliose valstybėse ir ateityje neplanuojate verslo plėtros į kitas šalis, jums greičiausiai bus aktuali nacionalinė prekių ženklo registracijos procedūra. Šiuo atveju prekių ženklas registruojamas vienoje ar keliose pasirinktose valstybėse. Paraiška prekių ženklo registracijai paduodama atitinkamai nacionalinei intelektinės nuosavybės tarnybai. Lietuvoje tai atlieka Valstybinis patentų biuras.

 

Nacionalinė prekių ženklo registracijos procedūra inicijuojama atskirai kiekvienoje šalyje, kurioje planuojama vykdyti veiklą. Procedūroms taikoma šalies, kurioje siekiama prekių ženklą apsaugoti, nustatyta registracijos tvarka. Jeigu ženklą registruojate patys, šią tvarką būtina išmanyti. Kiekvienoje valstybėje galioja skirtingos prekių ženklų registracijos taisyklės. Todėl nacionalinis prekių ženklo registravimo būdas gali būti sudėtingas ir nepatogus, jeigu prekių ženklą norite registruoti daugiau nei keliose valstybėse arba ateityje planuojate verslo plėtrą į kitas šalis.

 

Europos Sąjungos prekės ženklo registracija

 

Planuojant verslą arba jo plėtrą keliose ar daugiau Europos Sąjungos valstybių teritorijose, aktuali ES prekių ženklo registracijos procedūra. Šiuo atveju prekių ženklas bus registruojamas kaip Europos Sąjungos prekių ženklas. Viena paraiška dėl prekių ženklų registracijos visose ES šalyse yra paduodama Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybai (ESINT). Ši paraiška yra bendra visoms valstybėms. Atlikus reikalingas procedūras, prekių ženklo apsauga įsigalioja visose 27 ES šalyse.

 

Tokia registracija rekomenduojama, kai prekių ženklą siekiama apsaugoti daugiau nei keliose ES šalyse. Įvertinus laiko ir finansines sąnaudas, ES prekių ženklo registracija laikoma paprastesne ir mažiau kainuojančia, nei prekių ženklo registravimas kiekvienoje valstybėje atskirai.

 

Tarptautinė prekės ženklo registracija

 

Tarptautinė prekių ženklo registracijos procedūra aktuali, jeigu veiklą vykdote ar planuojate vykdyti už Europos Sąjungos ribų. Viena paraiška dėl tarptautinės prekių ženklo registracijos paduodama Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijai (PINO). Prekės ženklo registravimas vykdomas ne visose, o pasirinktose šalyse, kurios yra Madrido sutarties dėl tarptautinės ženklų registracijos protokolo dalyvės. Šią sutartį yra ratifikavusios daugelis pasaulio valstybių, tarp jų ES šalys, didžioji dalis kitų Europos valstybių, JAV, Japonija, Australija, Kinija.

 

Atliekant tarptautinę prekių ženklo registracijos procedūrą, laikomasi PINO nustatytų reikalavimų. Tarptautinės registracijos galiojimą konkrečioje valstybėje tvirtina tos valstybės intelektinės nuosavybės tarnyba. Nacionalinės ar ES prekių ženklo registracijos pagrindu apsaugą galima išplėsti tarptautiniu lygiu, kad prekių ženklas būtų apsaugotas visose Madrido protokolą pasirašiusiose šalyse.

 

Prekės ženklo registracija vienoje ar keliose pasirinktose šalyse apsaugos jūsų prekių ženklą nuo nesąžiningų konkurentų veiksmų. Užregistravę prekių ženklą turėsite apsaugą ne tik nuo prekių ženklo kopijavimo, bet ir panašaus ženklo naudojimo. Taip pat galėsite reikalauti atlyginti nuostolius, patirtus kitiems asmenims nesąžiningai naudojant jūsų prekių ženklą. Registruodami prekių ženklą, tampate teisėtu jo savininku, galinčiu prekių ženklą parduoti, įkeisti, suteikti licencijas kitiems asmenims naudotis prekių ženklu, tokiu būdu gaunant materialinės naudos. Primename, kad prekių ženklo registracija galioja 10 metų nuo paraiškos pateikimo. Prekių ženklo registraciją galima atnaujinti 10 metų laikotarpiui neribotą skaičių kartų.

 

Jeigu kuriate savo prekės ženklą, nedelskite ir užpildykite registracijos formą. Kilus klausimams, kreipkitės į „Metidos“ intelektinės nuosavybės ekspertus. Pirmoji konsultacija visada nemokama.

 

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!