Metida | Neigiamos pasekmės neregistravus prekių ženklo - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
neigiamos pasekmės neregistravus prekių ženklo
2023 12 12
Neigiamos pasekmės neregistravus prekių ženklo

Kilo verslo idėja, atidarei įmonę, sukūrei prekių ženklą, gavai pirmuosius užsakymus, toliau sėkmingai užsiimi verslo plėtra. Verta sustoti ir pagalvoti ar kai ko svarbaus nepraleidai. Dažnas pradedantysis nesusimąsto apie verslo apsaugą, kurią suteikia prekių ženklo registracija. Kas gali nutikti šį svarbų etapą praleidus:

 

 

  • Prekės ženklo registravimas suteikia savininkui išskirtinę teisę į ženklo apsaugą. Tai reiškia, kad savininkas gali uždrausti kitiems asmenims naudoti panašius žymenis panašioms prekėms ir paslaugoms. Prekių ženklo neregistravus, konkurentams atrišamos rankos ženklą kopijuoti, naudoti panašius žymenis ar dalį jų.

 

  • Nesąžiningas konkurentas, pasisavinęs prekių ženklą, gali pradėti jo registravimo procedūrą valstybiniame patentų biure ir taip įgyti teisę uždrausti naudoti ženklą pirminiam prekių ženklo naudotojui.

 

  • Prekių ženklo neįregistravęs verslas yra neapsaugotas ir nuo sąžiningo panašaus prekių ženklo naudojimo, kai kitas verslas panašų prekių ženklą sukuria atsitiktinai, nežinodamas apie ankstesnįjį ženklą, ir jį registruoja valstybiniame patentų biure.

 

  • Neįregistravęs prekių ženklo verslo savininkas neturi teisės protestuoti kito naujo ar panašaus prekių ženklo registracijos valstybiniame patentų biure. Taip prarandama galimybė efektyviai apginti savo išskirtinumo žymenis.

 

  • Neregistruoti prekės ženklai gali sulaukti pretenzijos iš kito, registruoto, prekių ženklo su prašymu pasikeisti pavadinimą, atlyginti patirtą žalą. Neregistruotas prekių ženklas gali būti priverstas ją atlyginti net jeigu savo prekių ženklą sukūrė anksčiau.

 

  • Prekių ženklo savininkas turi teisę kreiptis į Muitinės departamentą dėl panašių prekių, kurios pažeidžia savininko teises, importo ir eksporto draudimo. Neįregistravus prekės ženklo, tokia apsauga nėra galima.

 

  • Prekinio ženklo registravimas suteikia galimybę keisti, parduoti, licencijuoti ženklą ir gauti iš to finansinę naudą. Neįregistravus prekių ženklo prarandama dalis verslo plėtros perspektyvų, kurios gali generuoti papildomas pajamas.

 

  • Neregistruodamas prekių ženklo verslas praranda efektyvią savo teisių gynybą tiek valstybinėse institucijose, tiek teismuose.

 

  • Nesąžiningi konkurentų veiksmai gali sukelti neproporcingai didelius verslo nuostolius, padaryti žalą verslo reputacijai.

 

  • Žala verslo reputacijai gali neigiamai įtakoti pardavimus, verslo plėtros galimybes: vartotojai rinksis kitą, saugesnį ir patikimesnį, prekių ženklą, galimi verslo partneriai, investuotojai rinksis atsakingus ir stabilius verslus.

 

 

Įsivaizduok pamiškėje besiganančią avių bandą. Banda gausi, dalis avių neseniai atsivedė ėriukų, visi įmitę, prižiūrėti, paglostyti, laksto linksmi po tankia žole apaugusią pievą. Avių šeimininkas planuoja bandą plėsti, todėl nusprendžia taupyti: aptveria bandą “Stop” juosta, papildomai apjuosia plona virve. Šeimininkas tikisi, kad vilkai bus nusiteikę draugiškai – pamatę kelias juostas grįš, iš kur atėję.

 

Šie įmitę ėriukai yra Tavo verslas, su kuriuo tik startuoji, kurį nori plėsti, kuriam reikalingos investicijos. Tamsus šalia boluojantis miškas yra negailestingas verslo pasaulis, kuriame gausu vilkų – konkurentų. Kaip manai, ar juos sustabdys “Stop” juosta? Ar plona virve pa(si)tikės potencialūs klientai, investuotojai? Prekių ženklo registravimas yra dviejų metrų aukščio elektrinė tvora, kuri agraso vilkus, sukuria atsakingo ir patikimo verslo įvaizdį. Ir svarbiausia – ne tik kuria įvaizdį, bet ir garantuoja šį patikimumą.

 

Pritrūko informacijos?

 

Skaitykite daugiau apie prekės ženklo registraciją bei logotipo apsaugos reikšmę verslui. Sekite mus socialiniuose tinkluose ir gaukite naujausią informaciją apie prekių ženklų registraciją bei įvairias kompensacijas.

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!