Nuo sausio 10 d. mažoms ir vidutinėms įmonėms / startuoliams – parama intelektinės nuosavybės apsaugai iš MVĮ fondo. MVĮ fondas „Ideas Powered for Business“ yra Europos Komisijos iniciatyva, įgyvendinama Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO), ir veiks nuo 2022 m. sausio 10 d. iki 2022 m. gruodžio 16 d. Šiais metais numatytas 16 mln. eurų fondas, o prašymus kompensacijai gali teikti visos mažos ir vidutinės įmonės įsteigtos Europos Sąjungoje. Viena įmonė gali pretenduoti net į 2250 eurų paramą.
Intelektinės nuosavybės apsaugos tendencijos
Bendros prekių ženklų ir dizaino paraiškų tendencijos Lietuvoje ir Europos Sąjungoje yra panašios. Paraiškų augimas Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyboje ypatingai didelis, o METIDA jau trečius metus iš eilės patenka tarp trijų pirmaujančių atstovų, pateikiančių daugiausiai prekių ženklų ir dizainų Europos Sąjungoje, bei patenka tarp Europos paraiškų padavėjų elito. Kiekvienais metais METIDA pateikia daugiau nei 1800 prekių ženklų ir dizainų paraiškų registracijai nacionaliniu, Europos Sąjungos bei tarptautiniu mastu, o tai yra daugiau nei bendras paraiškų skaičius, kuris pateikiamas per tris ketvirčius į Valstybinį patentų biurą (VPB) Lietuvoje.
Dėl pandemijos daug verslų turėjo sustabdyti arba pristabdyti savo veiklą, todėl nuo to nukentėjo ir finansiškai. Intelektinės nuosavybės apsauga turėtų būti aktuali ypatingai toms įmonėms, kurios savo verslus kelia į internetinę erdvę ir užsiima internetine prekyba, nes būtent e-prekyvietėse, kaip AMAZON ar EBAY šiai dienai susiduriama su daugiausia IN teisinių pažeidimų. Todėl visi, kurie ruošiasi vystyti savo veiklą ar prekiauti virtualiai – turėtų suskubti apsaugoti savo prekių ženklus, o finansinė parama yra puiki paskata pasirūpinti savo intelektiniu turtu kuo skubiau.
Kaip pasinaudoti parama intelektinės nuosavybės apsaugai?
Įmonės kviečiamos kreiptis dėl dalies išlaidų kompensavimo susigrąžinant net 75 proc. prekių ženklų ar dizainų padavimo ir registracijos mokesčių nacionaliniu, regioniniu ir ES lygiu, taip pat gali būti kompensuojama 50 proc. prekių ženklų ir dizaino mokesčių už ES ribų. Už intelektinės nuosavybės portfelio audito paslaugą suteikiama net 90 proc. kompensacija. Daugiau informacijos apie šią „IP Scan” paslaugą rasite čia. Nacionalinė patentų apsauga taip pat kompensuojama 50 proc. Finansavimas iš MVĮ fondo bus teikiamas kaip intelektinės nuosavybės kuponai, kuriais bus bendrai finansuojami dviejų rūšių veiksmai:
Žingsniai paramai gauti
1. Pateikite dotacijos paraišką:
- Parenkite PVM mokėtojo pažymėjimą (jeigu esate PVM mokėtojas), išrašą iš Juridinių asmenų registro, verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą ar ūkininko pažymėjimą;
- Įmonės sąskaitos banko išrašą;
- Pasirašytą MVĮ deklaraciją (tik atstovams);
- Užpildykite ir pateikite paraiškos formą.
2. Gaukite dotaciją ir kuponą (-us):
- Kuponas (-ai) turėtų būti aktyvuotas (-i) per artimiausius 4 mėnesius (galima pratęsti dviem mėnesiais).
3. Pateikite prašymą dėl IN veiklos ir sumokėkite už ją:
- Užpildykite ir pateikite išlaidų grąžinimo formą;
- Aktyvuojamas kuponas (-ai) ir prasideda “įgyvendinimo laikotarpis” (pirmam kuponui 6 mėnesiai; antram – 12 mėnesių), kad būtų galima teikti prašymą dėl papildomos veiklos ir išlaidų grąžinimo. Per šį laikotarpį gavėjai gali vykdyti veiklą, kuriai taikomas (-i) jų kuponas (-ai), ir pateikti susijusius mokėjimų prašymus. Bendras įgyvendinimo laikotarpis jokiu būdu negali būti ilgesnis nei 6 mėnesiai 1 kupono atveju ir 12 mėnesių 2 kupono atveju;
- Mokėjimas bus išsiųstas per vieną mėnesį.
Didžioji dalis verslų pasirūpina savo intelektinės nuosavybės turtu dar verslo pradžioje. Pastebima, kad keičiasi santykis tarp tų verslų, kurie savarankiškai pateikia prekių ženklų, dizaino ar išradimų paraiškas į Valstybinį patentų biurą (VPB), nuo tų, kurie naudojasi patentinio patikėtinio paslaugomis ir nori turėtų profesionalų atstovą, padėsiantį ne tik tinkamai pateikti dokumentus į patentų biurą, bet ir reikalui esant atsakyti į ekspertų paklausimus bei atstovauti ginčuose. Savarankiškai besirūpinančių savo intelektinės nuosavybės apsauga skaičius vis auga, nes paprastėja visos dokumentų pateikimo procedūros, atsiranda daugiau informacijos apie pateikimo ir registracijos procesus, tačiau kartu didėja ir rizika: daugiau prekių ženklų gali būti atmesti arba neregistruoti dėl neteisingai pasirinktos IN apsaugos strategijos.
Visu paramos procesu gali padėti pasirūpinti intelektinės nuosavybės teisinių paslaugų grupė METIDA. Susidomėję parama kviečiami užpildyti greitą prekių ženklų registracijos formą.
Kilus klausimams, kviečiame kreiptis el. paštu: info@metida.com
Informacija apie paramą ESINT puslapyje