Metida | Patentas - Metida - Intelektinės nuosavybės apsauga
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL

Patentas

Kodėl verta apsaugoti savo išradimą?
Investicijų pritraukimas
Turėsite galimybę pritraukti papildomų lėšų, nes investuotojai labiau linkę investuoti į tuos produktus ar paslaugas, kurių intelektinė nuosavybė yra apsaugota.
Konkurencinis pranašumas
Tapsite unikalūs – turėdami išimtines teises į išradimą, būsite išskirtiniai rinkoje ir galėsite drausti konkurentams naudoti tokį išradimą komerciniais tikslais.
Reputacijos kūrimas
Įgysite patikimą reputaciją ir apsaugosite savo sukurtas vertybes, su kuriomis jūsų klientai ilgainiui pradės sieti išradimą.
Finansinė nauda
Visuomet galėsite gauti finansinės naudos, pasirinkę franšizę, licenciją ar teisių į savo patentuotą išradimą perdavimą kitiems asmenims.
blank
Metida
Patentuok išradimą dabar
Išradimo patentavimo paslaugos
Išradimo įvertinimas

 

Kas tai?

 

Įvertinami pagrindiniai – naujumo, išradimo lygio ir pramoninio pritaikomumo – kriterijai. Tam atliekame patentinę paiešką pasauliniu mastu. Paieškos rezultatai atskleidžia šiuo metu pasaulyje egzistuojančius išradimo analogus. Tai leidžia nuspręsti, ar verta patentuoti išradimą.

 

 

Kodėl to reikia?

 

Sužinosite ar Jūsų kuriamas produktas yra patentabilus. Atsižvelgiant į kitų išradimų analogus, galima geriau paruošti aprašymą bei sukurti optimaliausią Jūsų išradimo apsaugos strategiją.

 

 

Terminas

 

2-3 savaitės

Išradimo aprašymas

 

Kas tai?

 

Tai – privalomas žingsnis teikiant patento paraišką, kurio metu aprašomas išradimas. Išradimo aprašymui keliami įvairūs techniniai bei teisiniai reikalavimai. Mūsų patentavimo ekspertai ruošia išsamius ir reikalavimus atitinkančius išradimų aprašymus.

 

 

Kodėl to reikia? 

 

Siekiant išradimo apsaugos, aprašymas reikalingas patento paraiškos padavimui. Po paraiškos padavimo, atlikti esminių pakeitimų nebegalima, todėl tai yra vienas iš svarbiausių ir atsakingiausių darbų, susietų su išradimo patentavimo procesu. 

 

 

Terminas

 

4-6 savaitės

Patento paraiškos padavimas

 

Kas tai?

 

Tai – privalomas išradimo aprašymo, kartu su kitais dokumentais, pateikimas pasirinktos šalies patentų biurui. Mes užtikriname, kad visas patento paraiškos padavimo procesas vyktų sklandžiai.

 

 

Kodėl to reikia?

 

Paduodant paraišką, fiksuojama prioriteto data, nuo kurios galima pradėti išradimo komercializavimo veiksmus. 

 

 

Terminas

 

1-2 dienos

Patentavimo proceso valdymas

 

Kas tai?

 

Tai – mūsų specialistų priežiūra viso patentavimo proceso metu. Po paraiškos padavimo prasideda jos nagrinėjimo procesas: formali ekspertizė, esminė ekspertizė, ekspertų užklausos, paskelbimas ir patento išdavimas.

 

 

Kodėl to reikia?

 

Kiekvieno išradimo patentavimo procesas yra unikalus. Todėl reikalingas ypatingas dėmesys, kurį mes užtikriname nuolatine priežiūra: informuojame jus apie patentavimo eigą bei numatomus veiksmus.

 

 

Terminas

 

2-4 metai

Atsakymai į ekspertų paklausimus

 

Kas tai?

 

Paraiškos nagrinėjimo metu, atsižvelgiant į konkrečios šalies biuro keliamus reikalavimus ir kriterijus, ekspertams kyla įvairių klausimų dėl patentuojamo išradimo. Bendraujame su konkrečios šalies patentų biuro ekspertais ir atsakome į visus jų paklausimus.

 

 

Kodėl to reikia?

 

Siekiant gauti patentą, į visus ekspertų paklausimus būtina atsakyti. Mūsų patentų ekspertai pateiks visus reikalingus atsakymus.

Metinių mokesčių mokėjimas

 

Kas tai?

 

Tai – laiku ir tinkamai mokami metiniai mokesčiai. Po patento išdavimo, o kartais ir paraiškos nagrinėjimo metu, kasmet reikia mokėti konkrečios šalies patentų biuro nustatytus mokesčius (valstybines rinkliavas).

 

 

Kodėl to reikia?

 

Mokesčių mokėjimo tvarka kiekvienoje šalyje gali skirtis, tačiau įprastai jie mokami 20 metų – tiek, kiek galioja pats patentas. Mes užtikriname, kad metiniai patento mokesčiai būtų sumokėti tinkamai, o svarbiausia, laiku. Apie artėjantį metinių mokesčių mokėjimo terminą įspėjame iš anksto.

 

 

Terminas

 

Kiekvienais metais

Išradimo apsaugos išplėtimai

 

Kas tai?

 

Tai – išradimo apsaugos plėtimas į kitas šalis ar regionus, tariantis su mūsų specialistais. Po prioritetinės paraiškos padavimo, savininkas turi teisę plėsti savo išradimo apsaugą.

 

 

Kodėl to reikia?

 

Siekiant komercializuoti savo išradimą kitose šalyse, reikalinga platesnė išradimo apsauga, nes patentas turi teritorinį galiojimo principą. Dėl strateginės išradimo apsaugos plėtros, padedame priimti jums optimaliausią sprendimą.

Konsultacijos dėl paramos gavimo

 

Kas tai?

 

Tam tikros valstybės, tarp jų ir Lietuva, teikia finansinę paramą patentavimo išlaidoms padengti, todėl supažindiname išradėjus su paramos galimybėmis ir padedame jiems pasirinkti optimaliausią išlaidų kompensavimo kelią.

 

 

Kodėl to reikia?

 

Patento kaina priklauso nuo daugybės veiksnių ir skiriasi kiekvienoje šalyje. Tad išradimo patentavimas gali pareikalauti nemažai išlaidų, ypač jei norima apsaugoti išradimą daugiau nei vienoje rinkoje. Todėl mes ieškome galimybių kaip galėtume sumažinti finansinę patentavimo naštą.

Išradimo įvertinimas
Išradimo aprašymas
Patento paraiškos padavimas
Patentavimo proceso valdymas
Atsakymai į ekspertų paklausimus
Metinių mokesčių mokėjimas
Išradimo apsaugos išplėtimai
Konsultacijos dėl paramos gavimo
Kas yra išradimas?

Išradimas – tai techninis sprendimas, kuris yra siejamas su naujo įrenginio, produkto ar proceso sukūrimu arba su jau žinomo įrengimo, produkto ar proceso patobulinimu. Išradimo patentavimas yra teisinės apsaugos forma, kuri suteikia išimtines teises į išradimą. Patento savininkas įgyja teises gaminti, parduoti ar kitaip naudoti savo išradimą ir kartu uždraudžia tai daryti konkurentams komerciniais tikslais.

 

Idėjos unikalumas apsprendžia tolesnį jos vystymo kelią, todėl apie išradimo komercializavimą ir patentavimą reikėtų pradėti galvoti nuo idėjos atsiradimo pradžios.

Išradimo patentavimas

Patentuojamas išradimas privalo atitikti tris pagrindinius kriterijus. Pirmiausia, išradimas turi būti naujas. Antra, jis turi būti išradimo lygio – būti neakivaizdus atitinkamos srities specialistui. Trečia, jis turi būti pritaikomas pramonėje – spręsti kokias nors problemas ar uždavinius arba patenkinti kokius nors poreikius.

 

Išradimo sukūrimas dažniausiai yra sudėtingas procesas, reikalaujantis daug laiko bei investicijų, todėl jį sukūrusiam asmeniui yra naudinga gauti teisinę apsaugą ir apsaugoti savo išradimą bei į jį investuotas lėšas.

Nacionalinis
Europos
Tarptautinis
blank
Nacionalinis
Nacionaliniu mastu užpatentuoto išradimo apsauga galioja konkrečioje valstybėje (pvz., Lietuvoje) pagal vietos įstatymus. Nacionalinio patento savininkui suteikiamos išimtinės teisės, uždraudžiančios bet kuriems tretiesiems asmenims naudoti šį išradimą komerciniais tikslais toje šalyje.
blank
Europos
Europos mastu užpatentuoto išradimo apsauga galioja pasirinktose Europos šalyse. Pareiškėjas turi teisę gauti patentą kelioms šalims, pateikus vieną pareiškimą Europos patentų tarnybai. Kai ši tarnyba išduoda Europos patentą, tuomet jis yra išplečiamas į jūsų pasirinktas atskiras Europos patentų konvencijos šalis. Europos patentas suteikia galimybę esant poreikiui gauti patentinę apsaugą net 40-yje šalių. Tai yra paprastesnis ir pigesnis būdas gauti išradimo apsaugą, jei pareiškėjas jos siekia bent keturiose Europos šalyse. Europos patento savininkui suteikiamos išimtinės teisės, uždraudžiančios bet kuriems tretiesiems asmenims naudoti šį išradimą komerciniais tikslais pasirinktose užsienio rinkose.
Europos patento šalys
Albanija
Austrija
Belgija
Bulgarija
Šveicarija
Kipras
Čekija
Vokietija
Danija
Estija
Ispanija
Suomija
Prancūzija
Didžioji Britanija
Graikija
Kroatija
Vengrija
Airija
Islandija
Italija
Lichtenšteinas
Liuksemburgas
Lietuva
Latvija
Monakas
Šiaurės Makedonija
Malta
Nyderlandai
Norvegija
Lenkija
Portugalija
Rumunija
Serbija
Švedija
Slovėnija
Slovakija
San Marinas
Turkija
blank
Tarptautinis
Tarptautiniu mastu užpatentuoto išradimo apsauga galioja pasirinktose užsienio šalyse. Tokia tarptautinė patento paraiška vėliau leidžia išplėsti išradimo apsaugą Patentų kooperacijos sutarčiai priklausančiose valstybėse. Šiuo metu patentuoti išradimą tokiu būdu galima 150-yje valstybių – beveik visame pasaulyje. Tarptautinio patento savininkui suteikiamos išimtinės teisės, uždraudžiančios bet kuriems tretiesiems asmenims naudoti šį išradimą komerciniais tikslais pasirinktose valstybėse.
Tarptautinės patento šalys
Jungtiniai Arabų Emyratai
Antigva ir Barbuda
Albanija
Armėnija
Angola
Afrikos regioninė intelektinės nuosavybės organizacija
Austrija
Australija
Azerbaidžanas
Bosnija ir Hercegovina
Barbadosas
Bulgarija
Bahreinas
Brunėjaus Darusalamas
Brazilija
Botsvana
Baltarusija
Belizas
Kanada
Šveicarija
Čilė
Kinija
Kolumbija
Kosta Rika
Kuba
Čekija
Vokietija
Džibutis
Danija
Dominika
Dominikos Respublika
Alžyras
Eurazijos patentų organizacija
Ekvadoras
Estija
Egiptas
Europos patentų organizacija
Ispanija
Suomija
Jungtinė Karalystė
Grenada
Gruzija
Gana
Gambija
Gvatemala
Hondūras
Kroatija
Vengrija
Indonezija
Izraelis
Indija
Iranas
Islandija
Jordanija
Japonija
Kenija
Kirgizija
Kombodža
Sent Kitsas ir Nevis
Šiaurės Korėja
Pietų Korėja
Kuveitas
Kazachstanas
Laosas
Sent Lusija
Šri Lanka
Liberija
Lesotas
Liuksemburgas
Libija
Marokas
Moldavija
Juodkalnija
Madagaskaras
Šiaurės Makedonija
Mongolija
Malavis
Meksikas
Malaizija
Mozambikas
Namibija
Nigerija
Nikaragva
Norvegija
Naujoji Zelandija
Afrikos regioninė intelektinės nuosavybės organizacija
Omanas
Panama
Peru
Papua Naujoji Gvinėja
Filipinai
Poland
Portugalija
Kataras
Rumunija
Serbija
Rusija
Ruanda
Saudo Arabija
Seišeliai
Sudanas
Švedija
Singapūras
Slovakija
Siera Leonė
San Tomė ir Prinsipė
Salvadoras
Sirija
Tailandas
Tadžikistanas
Turkmėnistanas
Tunisas
Turkija
Trinidadas ir Tobagas
Tanzanija
Ukraina
Uganda
Jungtinės Amerikos Valstijos
Uzbekistanas
Sent Vinsentas ir Grenadinai
Vietnamas
Samoa
Pietų Afrika
Zambija
Zimbabvė
IŠRADIMŲ PATENTAVIMO UŽKLAUSA
Apsaugok savo intelektinį turtą!
Jūsų užklausą gavome ir su Jumis susisieksime!
Užpildykite visus privalomus laukus!
Kuo galėtume Jums padėti?
Jūsų kontaktinė informacija
Užpildykite reikiamus laukelius
Informacija apie išradimą
Pasirinkite išradimo sritį
Kuriose šalyse norite apsaugoti savo išradimą (-us)?
Nebaigėte pildyti užklausos
Gal galime Jums padėti?
Susisiekite su mumis, padėsime išspręsti neaiškius klausimus
TĘSTI UŽKLAUSĄ Ne, ačiū
blank

Turite klausimų?

Padėsime Jums rūpimais klausimais


    Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

    blank

    Palauk! Dar neišeik...

    X

    Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!