Metida | Patentinis patikėtinis - profesionali pagalba išradėjui - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
patentinis patikėtinis
2024 01 10
Patentinis patikėtinis – profesionali pagalba išradėjui

Planuojate patentuoti išradimą ir norite sužinoti daugiau apie tai, kas yra patentinis patikėtinis ir kuo jo paslaugos gali būti jums naudingos ?

 

Šiame straipsnyje pasidalinsime informacija apie patentinį patikėtinį: kas tai ir kaip jis gali jums padėti patentuojant išradimą. Jei esate išradėjas ir / arba planuojate tapti juo, tada šis straipsnis bus tikrai naudingas jums.

 

Kas yra patentinis patikėtinis?

 

Patentinis patikėtinis yra asmuo, kuris turi specialią kvalifikaciją ir licenciją teikti patentų konsultacijas ir atstovauti išradėjams patentų institucijose. Patentinis patikėtinis gali:

 

– Padėti išradėjui parengti išradimo aprašymą pagal reikalavimus, kurie atitiktų atitinkamos šalies patentų įstatymą.

 

– Įvertinti, ar išradimas atitinka patentabilumo kriterijus, t.y.: yra naujas, turi išradimo lygį (neakivaizdus atitinkamos srities specialistui) ir kurį galima pritaikyti pramonėje.

 

– Pateikti patentų paraišką į nacionalinę, regioninę arba tarptautinę patentų tarnybos instituciją, taip pat sekti paraiškos nagrinėjimo eigą.

 

– Atstovauti išradėjui per visą patentavimo procesą, t. y. atsakyti į patentų tarnybos ekspertų paklausimus, pateikti atitinkamus dokumentus ir Atsakymus.

 

– Konsultuoti išradėją dėl išradimo patentavimo ir išplėtimo strategijos, t. y. kur ir kada reikia pateikti paraiškas, kaip apsaugoti savo teises nuo pažeidimų, kaip licencijuoti ar perleisti savo teises į patentus.

 

– Dalyvauti ginčuose teismuose ginant savo patentų teises ar naikinant konkurentų / kitų rinkos dalyvių patentus.

 

Kuo naudingos patentinio patikėtinio paslaugos?

 

Pagal darbo pobūdį patentinis patikėtinis yra panašus į gydytoją arba chirurgą, nes Intelektinės Nuosavybės (ypač patentų) srityje reikia daug technologinių bei teisinių žinių vienoje vietoje ir smulki klaida gali privesti prie didelių nuostolių ir prarastų galimybių. Patentinio patikėtinio paslaugos yra labai naudingos išradėjams, nes jos padeda:

 

– Sutaupyti laiko ir pinigų, nes patentinis patikėtinis žino visus patentavimo subtilybes ir procedūras, todėl gali kokybiškai atlikti patentinę paiešką, paruošti išradimo aprašymą, pateikti paraišką į patentų biurą.

 

– Padidinti patentų išdavimo tikimybę, nes pateikus pirminį išradimo aprašymo variantą, taisyti jį vėliau galimybės labai ribotos. Patentinis patikėtinis padės parašyti tokį aprašymą, kad išradimas turėtų maksimaliai plačią apsaugos sritį ir Jūsų veikimo komercinės galimybės būtų maksimalios.

 

– Apsaugoti savo intelektinę nuosavybę nuo konkurentų ar kitų šalių, nes patentinis patikėtinis gali patarti, kaip efektyviai užtikrinti savo teises skirtingose jurisdikcijose ir kaip reaguoti į galimus pažeidimus.

 

– Maksimaliai išnaudoti savo išradimo komercinį potencialą.

 

Patentinio patikėtinio paslaugų privalumai

 

– Jūs gaunate profesionalią ir kvalifikuotą pagalbą visais patentavimo etapais: nuo idėjos iki patento gavimo ir apsaugos.

 

– Jūs sutaupote laiko ir pinigų, nes nereikia mokytis ir sekti sudėtingų ir kintančių patentų teisės normų bei procedūrų. Mokytis šioje srityje reikia dešimtmečiais.

 

– Jūs ženkliai padidinate savo šansus gauti patentą ir maksimaliai apginti savo IN maksimaliai išnaudojant savo komercinį potencialą.

 

– Patentinis patikėtinis padės apginti nuo užpuolėjų, taip pat paduoti į teismą pažeidėjus.

 

Kaip susirasti patikimą patentinį patikėtinį Lietuvoje?

 

Yra keletas būdų:

 

– Apsilankyti Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro (VPB) interneto svetainėje (https://vpb.lrv.lt/lt/) ir pasinaudoti patentinių patikėtinių paieškos sistema. Čia galite rasti visus licencijuotus patentinius patikėtinius, jų kontaktus ir specializacijas.

 

– Pasitarti su kitais išradėjais, kurie jau naudojosi patentinių patikėtinių paslaugomis. Jie gali pasidalinti savo patirtimi ir nuomone apie konkrečius patentinius patikėtinius arba įmones / kontoras.

 

– Registruotis nemokamai konsultacijai išradimų patentavimo klausimais mūsų įmonės svetainėje (nuoroda į registracijos formą). Mes (“Metida”) esame išradimų patentavimo ekspertų komanda, kuri yra sukaupusi ilgametę išradimų patentavimo patirtį ir yra pasiruošusi atsakyti į visus jūsų klausimus.

 

Norite apie išradimo patentavimą sužinoti daugiau? Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite visus atsakymus į jums svarbius klausimus.

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!