Metida | Prekių ženklai socialiniuose tinkluose: reklama ir vagystės
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
Prekių ženklai socialiniuose tinkluose
2020 09 21
Prekių ženklai socialiniuose tinkluose: reklama ir vagystės

Erikas Saukalas, METIDA partneris, advokatas, prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas, teismo mediatorius; Laurynas Jurgaitis, METIDA teisininkas, advokato padėjėjas

 

Socialiniai tinklai suteikia begalę įvairių būdų komunikacijai su klientais. Dėlto nenuostabu, jog itin dažnas komercine veikla užsiimantis asmuo turi savo oficialią socialinio tinklo paskyrą FacebookInstagram ar Youtube. Svarbu, kad prekių ženklai socialiniuose tinkluose būtų tinkamai apsaugoti. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad socialiniais tinklais  dažnai pasinaudoja ir prekių ženklų vagys. Dažniausiai praktikoje pasitaiko šie atvejai:

 

  • neįgaliotas asmuo reklamos tikslais naudoja prekių ženklus ar kitus žymenis savo socialinėje paskyroje;
  • konkurentas savo socialinio tinklo paskyroje naudoja klaidinamai panašų prekių ženklą;
  • socialinio tinklo naudotojas registruoja paskyros vardą, į kurį inkorporuotas jam nepriklausantis prekių ženklas.

 

Ginti prekių ženklo savininko teises socialiniame tinkle gali būti sudėtinga. Sunkiausia tada, kai pažeidėjo tapatybė nežinoma. Gera žinia prekių ženklų savininkams yra ta, jog dauguma socialinių tinklų savo paslaugų teikimo taisyklėse yra nurodę draudžiantys intelektinės nuosavybės pažeidimus ir turi vidines priemones šioms problemoms spręsti.

 

 

Prekių ženklai socialiniuose tinkluose: kaip elgtis ženklo savininkui?

 

Minėtose socialinėse platformose egzistuoja procedūra, kurios pagalba, kiekvienas suinteresuotas asmuo, kuris galvoja, kad jo, kaip prekių ženklo savininko, teisės yra pažeidžiamos, gali pranešti apie tai socialinio tinklo administracijai pateikęs nustatytos formos paraišką. Prekių ženklo savininkas privalo pateikti duomenis apie konkretaus prekių ženklo registraciją, ženklo registracijos pažymėjimo kopijas, taip pat paaiškinimą, nurodant kaip pažeidžiamos jo teisės. Paraiškoje reikėtų nurodyti aplinkybes, kurios rodo pažeidėjo nesąžiningus ketinimus ar siekį naudoti socialinio tinklo paskyrą komerciniais tikslais, t.y. konkrečių prekių ar paslaugų reklamai. Tokiomis aplinkybėmis galėtų būti faktinis socialinio tinklo vartotojų klaidinimo atvejis komentarų skiltyje arba vartotojus klaidinančios grotažymės (angl. hashtags).

 

 

Tačiau būtina atkreipti dėmesį, jog prekių ženklo naudojimas nelaikomas neteisėtu, jeigu jį naudojantis socialinio tinklo vartotojas nesiekia komercinio tikslo. Be to, galimi atvejai, kai prekių ženklo naudojimas yra pateisinamas, pavyzdžiui, siekiant nurodyti prekių priedų ar atsarginių dalių paskirtį.

 

 

Atkreipkite dėmesį, kad aprašyta intelektinės nuosavybės pažeidimų pranešimo procedūra reiktų naudotis apdairiai. Pastebėjus prekių ženklo pažeidimo atvejį, visų pirma rekomenduojama kreiptis į pažeidėją su prašymu nutraukti neteisėtą ženklo naudojimą tiesiogiai. Atsižvelgiant į socialinių tinklų viešumą, greitą informacijos sklaidą bei praktikoje dažnai pasitaikančius atvejus, kai itin griežtas ar atsainus pretenzijos tonas sukelia neigiamą reakciją, svarbu, jog prašymas būtų pagarbus ir aiškus. Jeigu pažeidėjas į prašymą nereaguoja, būtina kreiptis į socialinio tinklo administraciją.

 

Iš pradžių gali atrodyti, kad prekių ženklai socialiniuose tinkluose sunkiai apginami ir to procesas yra komplikuotas, tačiau ankstyva socialinio tinklo paskyros registracija, dėmesingumas pažeidėjų atžvilgiu bei greita intelektinės nuosavybės pažeidimų informavimo procedūra gali palengvinti šią užduotį.

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!