Metida | Sėkmingo verslo pradžia - prekės ženklo registracija - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
Sėkmingo verslo pradžia
2022 04 21
Sėkmingo verslo pradžia – prekės ženklo registracija

Nusprendėte pradėti verslą? Sveikiname! Pirmuosius žingsnius tikriausiai jau atlikote: sugalvojote originalią verslo idėją, parengėte išsamų verslo planą,  žinote kam ir kokias prekes ar paslaugas ketinate parduoti, atsakingai pasirinkote verslo formą ir galbūt jau įkūrėte įmonę. Galvojate, kad jau viską atlikote ir tai jau yra sėkmingo verslo pradžia? Taip, jeigu nepamiršote registruoti ir savo prekių ženklo. Jeigu to nepadarėte, skaitykite toliau.

 

 

Kuo skiriasi įmonės vardo ir prekės ženklo registravimas?

 

Pradedant verslą, daug laiko praleidžiama apgalvodami jo idėją, modelį, galimybes. Rengiant verslo planą, atliekamas rinkos tyrimas, apibrėžiama tikslinė auditorija, atskleidžiamas parduodamos prekės ar paslaugos išskirtinumas. Siekiant išsiskirti, galvojamas unikalus pavadinimas: logotipas ar kitas žymuo, kuris atskleis prekės ar paslaugos vertę, padės ją geriau atpažinti, didins konkurencingumą. Galiausiai, įregistruojama įmonė ir jos pavadinimas, tačiau, įmonės vardo registravimas ir logotipo registravimas nėra vienas ir tas pats.

 

Įmonės vardo registravimas yra procedūra, kurios metu įmonės pavadinimas yra įtraukiamas į Juridinių asmenų registrą. Tokiu būdu patikrinama, ar pavadinimas atitinka jam keliamus reikalavimus. Taip pat užtikrinama, kad kita įmonė tokiu pačiu pavadinimu negalės būti įtraukta į registrą. Tačiau nuo nesąžiningo pavadinimo naudojimo kitos įmonės veikloje, pavyzdžiui, kuriant prekių ženklą, registruojant domeną, vykdant komunikaciją, minėta procedūra neapsaugo.

 

 

Logotipo registravimas: sėkmingo verslo pradžia

 

Logotipą apsaugoti galite tik įregistruodami prekių ženklą Prekių ženklų registre. Prekių ženklas yra žymuo, kuris išskiria vienas prekes ar paslaugas iš kitų. Skiriamasis prekių ženklas (pavyzdžiui, įmonės pavadinimas) gali būti sudarytas iš žodžių, taip pat kitų žymenų: piešinių, raidžių, skaičių, spalvų, multimedijos. Atkreipkite dėmesį, kad registruojant prekių ženklą (logotipą ir kitus žymenis), kuris sudarytas iš įmonės pavadinimo, automatiškai yra apsaugomas ir pats įmonės pavadinimas. Ir priešingai, registruojant įmonės pavadinimą Juridinių asmenų registre, prekių ženklas nėra apsaugomas.

 

Logotipo kūrimas yra ilgas analitinio ir kūrybinio darbo reikalaujantis procesas. Todėl jį ar kitą skiriamąjį žymenį rekomenduojama registruoti dar prieš steigiant įmonę. Tokiu būdu nuo nesąžiningos konkurencijos apsaugosite ne tik prekių ženklą, bet ir reputaciją bei investicijas, kurias skyrėte savo išskirtinumo kūrimui, o tai jau bus sėkmingo verslo pradžia. Nuolat atsiranda daugybė verslų, todėl prekės ar paslaugos išskirtinumas tampa svarbiausiu veiksniu, kuris nulems jūsų verslo sėkmę. Todėl į šią sėkmę reikia investuoti pirmiausia. Tai apsaugos jūsų idėją, viziją, prekės ar paslaugos išskirtinumą, bet neįpareigos jūsų verslo pradėti tuoj pat. Pradėti naudoti prekių ženklą galite per 5 metus nuo jo įregistravimo.

 

 

Prekių ženklo registracija Lietuvoje

 

Norėdami apsaugoti prekių ženklą Lietuvoje, paraišką dėl jo registravimo Prekių ženklų registre turite pateikti Valstybiniam patentų biurui. Per nustatytus terminus biuras atlieka paraiškos bei prekių ženklo ekspertizę ir priima sprendimą dėl prekių ženklo registracijos. Įregistruotam ženklui apsauga suteikiama Lietuvos Respublikos teritorijoje. Jeigu vykdote ar planuojate vykdyti tarptautinį verslą ir jums reikalinga apsauga kitose šalyse, atskiromis procedūromis prekių ženklą galite apsaugoti ir Europos Sąjungos šalyse arba atskirai pasirinkdami savo verslui aktualias rinkas.  Atkreipiame dėmesį, kad vien tik įmonės bei jos pavadinimo įregistravimas Juridinių asmenų registre neapsaugo nuo nesąžiningo pavadinimo ar prekių ženklo naudojimo kitose šalyse.

 

Dažnai sulaukiame klausimų, kas yra “prekes zenklo patentas” ir kuo jis skiriasi nuo prekių ženklo registracijos? Paaiškiname, kad tai yra ta pati procedūra. Taisyklingai ji vadinama: “prekių ženklo registracija”, kuri nuo nesąžiningos konkurencijos apsaugo jūsų įmonės logotipą ir kitus žymenis. Patiksliname, kad patento sąvoka naudojama tada, kai kalbama apie išradimų apsaugą.

 

Nemažai pradedančiųjų verslininkų taip pat teiraujasi, ar galima atgauti pinigus už prekės ženklą? Atsakymas – taip. Pagal nustatytą tvarką, atgauti dalį ar visus sumokėtus mokesčius galima, jeigu mokesčių sumokėjote per daug; sumokėjus mokesčius nesikreipėte dėl prekių ženklo įregistravimo; paraiška buvo nepriimta; atšaukėte paraišką; buvo priimtas sprendimas neregistruoti prekių ženklo. Šiais pagrindais galima atgauti nuo 50 iki 100 proc. sumokėtų mokesčių.

 

 

Mokesčiai ir finansinė parama

 

Jeigu prekių ženklą sėkmingai užregistravote, mokesčiai bendra tvarka nėra grąžinami. Čia aktuali – Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos finansinė parama prekės ženklo registracijai. Šiuo projektu finansinė parama skiriama mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios nori apsaugoti ir efektyviai valdyti savo intelektinę nuosavybę. Kreipdamiesi dėl paramos galite atgauti iki 75 proc. ES ir nacionalinių prekių ženklų mokesčių sumos arba 50 proc. už ES ribų taikomų tarptautinių prekių ženklų mokesčių sumos. Pasinaudoję šia galimybe galite sutaupyti net iki 1500 Eur. Prekių ženklų apsauga dar niekada nebuvo tokia mažiausiai investicijų reikalaujanti bei labiausiai naudinga jūsų pradedamo ar augančio verslo sėkmei.

 

Todėl, jei kuriate savo prekės ženklą, nedelskite ir užpildykite registracijos formą. Kilus klausimams, kreipkitės į METIDA. Pirmoji konsultacija visada nemokama.

Dalintis
×

Reikia svetainės jūsų verslui?
Neturite logotipo?
Norite atsinaujinti?
Pasinaudokite ZYRO įrankiais.

SUSIKURKITE DABAR

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!