Metida | Kaip teisėtai naudoti vaizdus internete: atmintinė - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
nuotraukos
2024 04 22
Kaip teisėtai naudoti vaizdus internete: atmintinė

Vaizdai visada padaro turinį įdomesnį, tačiau gali būti sudėtinga suprasti, kurie iš jų yra saugūs naudoti. Populiarėjant dirbtiniam intelektui, ši situacija darosi vis painesnė. Vis dėlto svarbu žinoti, kaip teisėtai naudoti vaizdus internete, kad išvengtumėte autorių teisių pažeidimų.

 

Kas yra autorių teisės?

 

Autorių teisės yra išimtinės teisės į kūrinius, kurios atsiranda nuo kūrinio sukūrimo momento. Tam, kad žmogaus sukurtam objektui būtų suteikta autorių teisių apsauga, tai turi būti originalus literatūros, mokslo ar meno kūrinys, kuris yra išreikštas kokia nors objektyvia forma. Autorių teisėmis yra saugomi kūriniai, bet ne idėjos, veiklos metodai ar procedūros. Šiomis teisėmis gali būti efektyviai saugomi autoriaus ekonominiai, kūrybiniai bei teisiniai interesai.

 

Autorių teises gauna kiekvienas vaizdas, vos tik jis sukuriamas. Šios teisės skirtos apsaugoti vizualinius kūrinius, tokie kaip fotografijos, piešiniai, grafikos ir kitos vizualinės meno formos, suteikiant autoriui išskirtines teises juos naudoti, platinti ir modifikuoti. Autorių teisės yra svarbios, kad kūrėjai galėtų kontroliuoti savo darbų naudojimą ir užtikrinti, jog jų kūrybinis indėlis būtų tinkamai įvertintas ir apsaugotas. Nors autorių teisių pagrindai išlieka nepakitę, jų reglamentavimas ir taikymas adaptyviai kinta, atsižvelgiant į technologijų plėtrą ir visuomenės poreikius.

 

Bendrosios gairės vaizdų naudojimui internete

 

Visi, naudojantys vaizdus internete, privalo laikytis autorių teisių įstatymų, kad išvengtų teisinių problemų. Naudodami vaizdus, ypač komerciniais/marketingo tikslais, visada:

 

  • Įsigykite reikiamas licencijas ar leidimus.
  • Gerbkite su vaizdais susijusias naudojimo sąlygas.
  • Būkite atsargūs priimdami sprendimus dėl sąžiningo naudojimo. Jei abejojate, kreipkitės į teisininką.
  • Bandykite gauti tiesioginį leidimą iš autorių teisių savininko.

 

Konkrečios vaizdų rūšys, kurias galima naudoti internete, ir geriausi jų panaudojimo būdai:

 

  1. Viešojo naudojimo vaizdai (be autorių teisių apribojimų):

    Viešojo domeno vaizdai yra laisvai naudojami be jokių autorių teisių apribojimų. Tokiems vaizdams nereikia leidimų ar autorių paminėjimo, todėl jie yra labai naudingi, kai ieškote lengvai panaudojamų vaizdinių priemonių. Prieš naudojant nemokamas nuotraukas, patikrinkite, ar jos pažymėtos  viešojo domeno ženklu  ‘1.0’ arba universaliu viešojo domeno ženklu ‘CC0 1.0’. Šis ženklinimas garantuoja, kad vaizdą galima naudoti be jokių apribojimų.

  2. Creative Commons vaizdai:

    Creative Commons yra ne pelno siekianti organizacija, suteikianti licencijas, leidžiančias kūrėjams pateikti savo darbus viešajam naudojimui, išlaikant tam tikrą kontrolę. Creative Commons licencijos suteikia teisę naudoti vaizdus pagal tam tikras sąlygas, kurios apibrėžia, kaip vaizdas gali būti naudojamas. Yra skirtingi licencijos tipai, leidžiantys vaizdą naudoti komerciniais tikslais arba draudžiantys bet kokį keitimą. Visada reikia nurodyti vaizdo autoriaus vardą, kad būtų išlaikytos licencijos sąlygos.

  3. Nemokamos nuotraukos:

    Perkant komercinio naudojimo nuotraukas iš licencijuotų šaltinių, galite gauti teisę jas naudoti įvairiais būdais. Vis dėlto, atkreipkite dėmesį, kad kai kurios įmonės taiko skirtingas licencijas, todėl būtina atidžiai perskaityti sutarties sąlygas.

  4. Jūsų nuotraukos:

    Visada saugiausia naudoti pačių sukurtus vaizdus. Kadangi esate šių vaizdų autorių teisių savininkas, galite juos laisvai modifikuoti, platinti ar net parduoti. Taip pat galite būti tikri, kad šių vaizdų naudojimas nekelia jokios teisinės rizikos.

  5. Socialinių tinklų vaizdai:

    Vaizdai socialiniuose tinkluose priklauso asmenims, kurie juos įkėlė. Prieš naudojant tokį vaizdą komerciniuose projektuose ar turinyje, būtina gauti autoriaus sutikimą. Tai ne tik etiška, bet ir būtina, siekiant išvengti teisinių problemų.

  6. Dirbtinio intelekto (AI) sukurti vaizdai:

    Šiuolaikinės AI technologijos, tokios kaip DALL-E, leidžia kurti vaizdus pagal jūsų pateiktus nurodymus. Tačiau, nors šie vaizdai yra sukurti pagal jūsų idėją, jų teisinė padėtis dar nėra aiški. Rekomenduojama aiškiai nurodyti, kad vaizdai yra sukurto naudojant AI, ypač jei jie skelbiami viešai.

  7. GIF’ai:

    Nors GIF’ai yra plačiai naudojami, jų teisinė padėtis gali būti sudėtinga. Įvertinus sąžiningo naudojimo principus, kiekvienas atvejis turėtų būti analizuojamas atskirai. Geriausia praktika yra kurti savo GIF’us arba naudoti platformas, kurios suteikia aiškius naudojimo leidimus.

     

    Ši atmintinė padeda suprasti, kaip atsakingai ir teisėtai naudoti vaizdus, kad jūsų internetinis turinys būtų ne tik įtraukiantis, bet ir atitiktų visus teisinius reikalavimu.

     

    Pritrūko informacijos?

     

    Jeigu domina teisinė konsultacija intelektinės nuosavybės klausimais. Taip pat skaitykite daugiau apie teisėtą vaizdų naudojimą internete.

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!