Metida | „WD-40“ istorija, sėkmės formulė ir patentavimas - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
patentavimas
2023 05 31
„WD-40“ – nuo kosmoso pramonės iki namų apyvokos

„WD-40“ yra plačiai žinoma ir visuotinai naudojama buitinė priemonė, garsėjanti savo universalumu. Šis produktas, veikiantis kaip rūdžių prevencijos priemonė ir universalus tepalas, yra vienas labiausiai atpažįstamų namų apyvokos daiktų. Šio produkto istorija yra unikali ir įdomi, pradedant nuo jo kūrimo ir baigiant patentavimu.

 

WD-40 istorija

 

„WD-40“ buvo sukurtas 1953 metais San Diego mokslo laboratorijoje, Kalifornijoje. Chemikas dr. Normanas Larsenas dirbo siekdamas sukurti vandeniui atsparų junginį, kuris apsaugotų korozijos pažeidžiamus komponentus. Tai buvo labai svarbi užduotis, nes to meto kosmonautikos pramonė sparčiai augo, o korozija tapo rimta grėsme. Čia komponentų patikimumas yra kritiškas ir bet kokia klaida gali turėti katastrofiškų pasekmių. Po 39 nepavykusių bandymų dr. Larsenui pavyko sukurti tokią formulę, kuri ne tik buvo atspari vandeniui, bet ir puikiai tepė bei apsaugojo metalą. Pavadinimas „WD-40“ reiškia „Water Displacement, 40th formula” arba  lietuviškai – „Vandens išstūmimas, 40-oji formulė“.

 

Dr. Larsenas ir jo komanda savo išradimą pradėjo platinti komerciniu mastu 1958 metais. Pradžioje jie pildė „WD-40“ į butelius rankomis, bet dėl produkto populiarumo augimo, greitai perėjo prie masinės gamybos. Nuo to laiko „WD-40“ tapo nuolatiniu produktu įrankių dėžėse ir naudojamu įvairiose pramonės šakose visame pasaulyje.

 

Patentavimas vs. Komercinė paslaptis

 

Kalbant apie patentavimą, reikėtų paminėti, kad  „WD-40“ formulė iki šių dienų yra griežtai saugoma paslaptis. Nors produktas buvo sukurtas 1953 metais, jis niekada nebuvo patentuotas. Tai buvo strateginis sprendimas, nes patentuojant formulę, būtų reikėję atskleisti jos ingredientus, o tai lemtų didesnę konkurenciją. Vietoj to, kompanija pasirinko formulę laikyti komercine paslaptimi, taip užtikrindama produkto unikalumą ir konkurencinį pranašumą rinkoje.

 

Išradimo įvertinimas ir patento kaina

 

Išradimų patentavimas yra sudėtingas ir dažnai brangus procesas. Patento kaina gali svyruoti nuo keleto šimtų iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo išradimo sudėtingumo, patentavimo proceso trukmės ir kitų veiksnių. Tačiau išradimo įvertinimas gali būti dar svarbesnis veiksnys. Unikalus ir novatoriškas išradimas, toks kaip „WD-40“, gali būti neįkainojamas ir generuoti didelę vertę, ypač jei patentavimas yra tinkamai valdomas.

 

Sėkmės formulė

 

„WD-40“ yra puikus pavyzdys, kaip inovacija, mokslas ir strateginis verslo sprendimas gali sukurti produktą, kuris tampa pasaulinio masto fenomenu. Šis daugiafunkcis tepalas yra ne tik praktiškas įrankis, bet ir yra tapęs kultūros simboliu, atspindinčiu amerikiečių dvasią ir jų gebėjimą kurti inovacijas.

 

„WD-40“ yra ne tik techninė priemonė, bet ir įkvėpimo šaltinis naujiems išradėjams, primenantis, kad net sunkiausios problemos gali būti išspręstos būnant atkakliu, turint mokslo žinių ir laikantis tinkamos strategijos. Tikėtina, kad „WD-40“ bus naudojamas dar daugelį metų. Jo unikali formulė, kurios niekas negali nukopijuoti, ir plačios naudojimo galimybės užtikrina, kad šis produktas išliks aktualus ateityje.

 

Daugiau informacijos apie išradimų patentavimo paslaugas galite rasti Metida Patentų” puslapyje.

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!