Metida | Dažniausios klaidos registruojant prekės ženklą - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
klaidos registruojant prekės ženklą
2023 08 16
Dažniausios klaidos registruojant prekės ženklą

Registruoti prekės ženklus galima ir savarankiškai, tačiau šis procesas dažnu atveju nėra paprastas ir reikalauja tam tikro teisinio supratimo bei strateginio planavimo. Pateikiame sąrašą dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurios gali lemti papildomas išlaidas ar net lėšų praradimą už neįregistruotą ar klaidingai pateiktą prekės ženklą.

 

Pernelyg bendri pavadinimai 

 

Registruojant prekės ženklą, esminė klaida yra pasirinkti pernelyg bendrą ar aprašomąją frazę. Pavyzdžiui, pavadinimas “Šaltas Alus” alaus sektoriuje gali būti laikomas aprašomuoju ir per daug bendru, kad būtų sėkmingai patvirtintas kaip prekės ženklas. 

 

Neatlikta prekės ženklo patikrinimo procedūra 

 

Prieš registruojant prekės ženklą, svarbu atlikti išsamų patikrinimą ir įsitikinti, ar neegzistuoja jau užregistruotų ar panašių prekės ženklų. Tai padės išvengti galimų konfliktų su kitų ženklų savininkais. Svarbu pažymėti, kad oficialios patentų institucijos tokio patikrinimo neatlieka.  

 

Nepakankamai plati geografinė apsauga  

 

Kartais prekės ženklų savininkai užregistruoja savo prekės ženklą tik vienoje šalyje, nepagalvodami apie kitas rinkas ir ateities perspektyvas. Jei registruosite ženklą Lietuvoje, jis tik šioje šalyje ir bus saugomas. Tokie apribojimai gali sukurti kliūtis, planuojant verslo plėtrą už šalies ribų. 

 

Neteisinga klasifikacija

 

Kiekvienas prekės ženklas yra registruojamas atitinkamose prekės ir paslaugų klasėse pagal Nicos klasifikaciją. Jei pasirinksite neteisingas klases arba ne pilnai išvardinsinte veiklų ar produktų sąrašą, jūsų prekės ženklas bus nepakankamai apsaugotas. 

 

Neatidumas 

 

Registruojant prekės ženklą, gali būti padaryta techninių ir administracinių klaidų. Pavyzdžiui, gali būti praleista informacija, klaidingai užpildyta forma ar nepateiktas reikiamas dokumentas.
 

Nors savarankiška registracija gali atrodyti kaip taupymo priemonė, klaidos gali sukelti didelių išlaidų – tiek finansinių, tiek laiko sąnaudų. “Metidos” prekės ženklų specialistai, turintys ilgametę patirtį ir kompetenciją, padės Jums išvengti šių dažniausiai pasitaikančių klaidų ir užtikrins sėkmingą prekės ženklo registraciją.

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!